Яка вода потрібна для пива?

Різноманітність пивних смаків незчисленна, тому було б злочином завжди варити лише якісь конкретні сорти. Ми маємо нестримну жагу до експериментів, тому запровадили в Red Cat окрему лінійку Limited, в рамках якої кожного місяця варимо нові крафтові сорти.

Для того, щоб перевірити новостворений рецепт перед тим, як випускати сорт у світ, ми облаштували на виробництві мікроброварню на 30 л. Спочатку ми робимо тестову варку в ній, куштуємо пиво самі і тоді вирішуємо чи треба щось змінити у рецепті.

Тож як взагалі народжуються нові сорти? Для початку варто визначитися зі стилем крафту, адже кожен стиль має свої особливості: вода певного складу, хміль, солод, такі інгредієнти як спеції, ягоди, вибір технології виготовлення.

Особливо важливою у розрізі лімітів стає тема води. Бо ж для постійних сортів технологія вже налагоджена, а тут треба готувати її під кожен сорт окремо. Чисту воду, яку ми отримали після фільтрації та попередньо знесолили, насичуємо мінеральною сіллю – це потрібно для того, щоб вона за своїм хімічним складом була такою самою, як вода у тій країні, з якої прийшов рецепт обраного крафту. Це — необхідний крок, тому що варити різне пиво на тій самій воді неможливо. До прикладу, щоб отримати належний смак Stout, вода повинна бути жорстка. Тоді як Lager вариться на мінімально лужній воді.

Регулювати склад води нам допомагає власна лабораторія. Вона аналізує склад вихідної сировини та передає данні про нього технологу. А той, своєю чергою, визначає скільки мінеральних солей додати та як коректувати pH.